مزیت گارانتی گروه لوکا سرویس در چیست و چه تفاوتی با دیگر شرکت ها دارد ؟

گارانتی یا ضمانت نامه در واقع قراردادی یا تعهدی است که گارانتی دهنده ، متعهد می گردد چنانچه آن کالا در مدت زمان معین که در ضمانت نامه (گارانتی) نیز قید گردیده دچار نقص یا ایرادی گردد بدون اخذ وجهی آنرا تعمیر کند (بدون گرفتن اجرت تعمیر و هزینه قطعات) و در صورتی که ایراد وارده اساسی باشد با دستگاه نو تعویض نماید. گروه لوکا بدون قید و شرط و با نگاه آسایش و اطمینان خاطر مشتری پروسه کارانتی را طراحی و مدیریت میکند به گونه ای که خریدار در کمترین زمان ممکن در صورت نیاز خدمات مربوطه را دریافت کند.

مزیت بیمه ( خسارت فیزیکی ) لوکا در چیست ؟ آیا خسارت فیزیکی شامل سوختگی دستگاه هم میشود ؟

یکی از مزایای گارانتی تکمیلی لوکا در پوشش خسارات سوختگی و خسارات ناشی از نوسان برق بوده که شامل گارانتی کارکرد هم نبوده و به راحتی در گارانتی لوکا تحت پوشش قرار میگیرد .

تفاوت گارانتی با بیمه در چیست ؟ و آیا با داشتن بیمه دیگر نیازی به گارانتی هستش ؟

دوست عزیز : گارانتی ، تضمین کارکرد صحیح قطعه یا دستگاه از طرف شرکت و بیمه فیزیکی ، تضمین دستگاه یا قطعه در موارد خسارات فیزیکی یا ظاهری از قبیل شکستگی و اتش سوزی و ... خواهد بود . در بیمه (گارانتی تکمیلی )لوازم صوتی تصویری و الکترونیکی، دستگاههای نو و اصلی شامل انواع لپ تاپ، تبلت، تلفن همراه و ویدئو پروژکتور پرتابل (قابل حمل)، با برندهای معتبر که گارانتی کننده در داخل كشور مسئولیت خدمات پس از فروش محصولات فوق را بر عهده داشته و از لحاظ کیفیت و استاندارد، دارای جایگاه قابل قبول در ایران و جهان باشند، تحت پوشش بیمه و گارانتی تکمیلی قرار می گیرد.

آیا میتوان دستگاههای دست دوم یا کارکرده را گارانتی یا بیمه بدنه نمود ؟

دوست عزیز : بله این هم یکی از مزایای گروه گارانتی لوکا هستش که امکان ارایه خدمات به دستگاههای با مدت زمان فروش زیر یکسال را فراهم نموده است .

هزینه های حمل و نقل به عهده بیمه گر خواهد بود یا مشتری ؟

در مواردی که در شهر شما مرکز ارایه خدمات به مشتریان فراهم نیست ولی مرکز صدور خدمات گارانتی لوکا وجود دارد ، میتوانید با مراجعه به این مراکز درخواست خدمات نمود و در عیر اینصورت هزینه ارسال به مراکز به عهده مشتری خواهد بود .

پروسه گارانتی در صورت خرابی دستگاه چقدر طول میکشد ؟

دوست عزیز : حداکثر پروسه زمانی ارایه خدمات در صورت نیاز مابین 15 تا 21 روز کاری تعیین شده و گروه لوکا تمام تلاش خود را در تسریع خدمات رسانی و کم کردن این زمان در دستور کار خود دارد.

آیا میتوان هم از بیمه بدنه ( فیزیکی ) استفاده کرد و هم از گارانتی ؟

دوست عزیز : بله شما میتوانید از گارانتی شرکت های دیگر استفاده و گارانتی تکمیلی را از گروه لوکا دریافت کنید و یا هر دو را از گروه لوکا استفاده نمایید .

در صورت داشتن چند دستگاه آیا تخفیف شامل حال من خواهد شد ؟

دوست عزیز : در صورت داشتن چنددستگاه و یا استفاده خانواده از گارانتی و بیمه فیزیکی لوکا شامل تخفیف های ویژه خواهید شد. برای اطاعات بیشتر لطفا با شماره 41704-021 تماس بگیرید

آیا بعد از گرفتن کارت گارانتی و بیمه باید آنرا در سایت ثبت کرد ؟

بله شما فرصت خواهید داشت تا بعد از یک ماه در پروفایل خود در سایت و سامانه ثبت نام و مشخصات خود را تکمیل نموده از مزایای آن مانند شرکت در قرعه کشی ، جشنواره و کوپن تخفیف و ... بهره مند شوید.

در صورت خسارت به مورد بیمه شده یا خرابی قطعه یا دستگاه ، مراحل دریافت خسارت و یا تعمیر چگونه است ؟

دوست عزیز : در صورت بروز هر گونه خسارت احتمالی تحت پوشش با مراجعه به مراکز خدمات درخواست خدمات نموده و یا با مشاورین ما تماس حاصل نمایید .

بیمه و گارانتی گروهی یا خانواده چیست و چه مزایایی دارد؟

گارانتی و بیمه گروهی ویژه شرکت های وارد کننده و سازمانهایی هستش که نیاز به گارانتی و بیمه محصولات خود برای ارایه به بازاربه همراه گارانتی ویژه دارند و خریدار پس از خرید خود مستقیما برای ثبت گارانتی به سامانه اقدام خواهد کرد . بیمه خانواده برای افراد یک خانواده تعریف شده که در صورت استفاده از آن میتوانند با تخفیف ویژه دستگاههای خود را بیمه نمایند و از مزایای شرکت در قرعه کشی ، هدایای سالیانه و ... استفاده نمایند.

برای اطمینان از گارانتی و بیمه خریداری شده از فروشگاهها چگونه باید عمل کرد ؟

برای استعلام گارانتی و بیمه صادر شده برای هر دستگاه کافی است شماره بیمه نامه خود را در قسمت استعلام بیمه نامه وارد کرده و دکمه استعلام را بفشارید و یا اینکه شماره بیمه نامه را به شماره سامانه پیام کوتاه گروه لوکا ارسال کنید .

طرح پرسش جدید