مزیت گارانتی گروه لوکا در چیست و چه تفاوتی با دیگر شرکت ها دارد ؟

گارانتی یا ضمانت نامه در واقع قراردادی یا تعهدی است که گارانتی دهنده ، متعهد می گردد چنانچه آن کالا در مدت زمان معین که در ضمانت نامه (گارانتی) نیز قید گردیده دچار نقص یا ایرادی گردد بدون اخذ وجهی آنرا تعمیر کند (بدون گرفتن اجرت تعمیر و هزینه قطعات) و در صورتی که ایراد وارده اساسی باشد با دستگاه نو تعویض نماید. گروه لوکا بدون قید و شرط و با نگاه آسایش و اطمینان خاطر مشتری پروسه کارانتی را طراحی و مدیریت میکند به گونه ای که خریدار در کمترین زمان ممکن در صورت نیاز ...

مزیت بیمه ( خسارت فیزیکی ) لوکا در چیست ؟ آیا خسارت فیزیکی شامل سوختگی دستگاه هم میشود ؟

تفاوت گارانتی با بیمه در چیست ؟ و آیا با داشتن بیمه دیگر نیازی به گارانتی هستش ؟

دوست عزیز : در بیمه لوازم صوتی تصویری و الکترونیکی، دستگاههای نو و اصلی شامل انواع لپ تاپ، تبلت، تلفن همراه و ویدئو پروژکتور پرتابل (قابل حمل)، با برندهای معتبر که بیمه¬ گذار در داخل كشور مسئولیت خدمات پس از فروش محصولات فوق را بر عهده داشته و از لحاظ کیفیت و استاندارد، دارای جایگاه قابل قبول در ایران و جهان باشند، تحت پوشش بیمه نامه قرار می گیرد. گارانتی ، تضمین کارکرد صحیح قطعه یا دستگاه از طرف شرکت و بیمه فیزیکی ، تضمین دستگاه یا قطعه در موارد خسارات فیزیکی یا ظاهری از قبیل شکستگی و اتش سوزی و ... خواهد بود .

آیا میتوان دستگاههای دست دوم یا کارکرده را گارانتی یا بیمه بدنه نمود ؟

هزینه های حمل و نقل به عهده بیمه گر خواهد بود یا مشتری ؟

پروسه گارانتی در صورت خرابی دستگاه چقدر طول میکشد ؟

آیا میتوان هم از بیمه بدنه ( فیزیکی ) استفاده کرد و هم از گارانتی ؟

بله

در صورت داشتن چند دستگاه آیا تخفیف شامل حال من خواهد شد ؟

بله .

آیا بعد از گرفتن کارت گارانتی و بیمه باید آنرا در سایت ثبت کرد ؟

بله شما فرصت خواهید داشت تا بعد از یک ماه در پروفایل خود در سایت و سامانه ثبت نام و مشخصات خود را تکمیل نموده از مزایای آن مانند شرکت در قرعه کشی ، جشنواره و کوپن تخفیف و ... بهره مند شوید.

در صورت خسارت به مورد بیمه شده یا خرابی قطعه یا دستگاه ، مراحل دریافت خسارت و یا تعمیر چگونه است ؟

بیمه و گارانتی گروهی یا خانواده چیست و چه مزایایی دارد؟

گارانتی و بیمه گروهی ویژه شرکت های وارد کننده و سازمانهایی هستش که نیاز به گارانتی و بیمه محصولات خود برای ارایه به بازاربه همراه گارانتی ویژه دارند و خریدار پس از خرید خود مستقیما برای ثبت گارانتی به سامانه اقدام خواهد کرد . بیمه خانواده برای افراد یک خانواده تعریف شده که در صورت استفاده از آن میتوانند با تخفیف ویژه دستگاههای خود را بیمه نمایند و از مزایای شرکت در قرعه کشی ، هدایای سالیانه و ... استفاده نمایند.

برای اطمینان از گارانتی و بیمه خریداری شده از فروشگاهها چگونه باید عمل کرد ؟

برای استعلام گارانتی و بیمه صادر شده برای هر دستگاه کافی است شماره بیمه نامه خود را در قسمت استعلام بیمه نامه وارد کرده و دکمه استعلام را بفشارید و یا اینکه شماره بیمه نامه را به شماره سامانه پیام کوتاه آمن ارسال کنید .

تفاوت گارانتی و بیمه همچنین گارانتی و بیمه طلایی در چیست ؟

چگونه میتوانم ؟

منشور اخلاقی گروه گارانتی و بیمه دیجیتال " آمن "

طرح پرسش جدید